Erotika

Doposud jsem netušil, že výraz erotika je sprosté slovo. Wikipedie ji  popisuje takto. „Erotika (z řečtiny ερως (i ερος) – erós – láska, touha) neboli smyslnost[1], někdy též erotismus, je v základním významu označení pro projevy erótu, tedy erotické lásky. Erotika jsou projevy citu (vášeň, touha, něha, splín) související se sbližováním a přitažlivostí mezi osobami/bytostmi. Erotika se projevuje ve všech druzích umění – vizuálním (výtvarném, fotografickém, sochařském), hudebním, literárním (poezie, próza), pohybovém (divadlo, tanec, film). Erotika je též předmětem odborného zkoumání, kterým se zabývá erotologie. Blízkými (nadřazenými) pojmy je tělesnost, živočišnost, zemitost. Erotická (pohlavní) láska je jedním z druhů lásky (eros).

Ano její  význam se zásadně změnil.Na portálech kde se nabízejí modelky pro fotografování se pak často můžete dočíst. „V žádném případě nefotím a ani nenatáčím erotiku. Akty fotím „ Až sem jsme to dopracovali  protože jsme se nedokázali postavit otupujícímu komerčnímu zobrazení ženského těla. Erotika se zredukovala na záležitosti tělesného milostného aktu.

Proto jsem se rozhodl ukázat erotiku v celé její šíři, pokud je to vůbec možné. K tomu bych chtěl založit Multimediální erotickou revue, kterou jsem pro jistotu přejmenoval na Smyslnou. Sám to nezvládnu. Potřebuji i vaši pomoc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *