Modelky 4

Nejsem si jistý zda existuje nějaký zaručený postup jak s modelkami jednat a jak k nim přistupovat. Popíši vám tedy jak to dělám já.

Když jsem byl o hodně mladší , tak kromě fotografie bylo mou motivací nalákat na fotoaparát hezké holky. To je přirozené a byl bych asi za pěkného suchara, kdyby tomu tak nebylo. Postupem času jsem se začal více věnovat fotografii. A pak když se oženíte  měl by člověk na nějaké postranní aktivity, co se cizích žen týče, zapomenout zcela. Moje první žena byla zároveň mojí první múzou a myslel jsem si, že mi to vydrží celý život. Když jsem se rozvedl , otevřel se přede mnou svět plný nových žen a zážitků. „Neštěstí“, které mě potkalo mě tak navedlo na novou dráhu a u té jsem zůstal dodnes. Je pravdivé, když se říká, že všechno zlé je k něčemu dobré.

Postupně jsem se dopracoval  k tomu, že jsem přestal vidět pouze nahou ženu před fotoaparátem. Začala být jen součástí mých fantazií a představ, které jsem chtěl do fotografie dostat. Samozřejmě stále mezi vámi existuje jakési erotické napětí, bez toho to nejde. Funguje zde známý Freundovský princip, že napětí sublimujete do tvořivé činnosti. Vytratí se napětí, dojdou nápady a přestane vás i modelka zajímat a to nemyslím nijak urážlivě. Prostě vaše fantazijní představy s ní skončí. Zajímavé také je, že čím je člověk starší, tím odvážnější představy ho napadají.

Nejdéle jsem fotografoval modelku s přestávkami 3 roky. Přesto, že byla velmi hezká další nápady už nepřicházely.  Jednu už ne tak hezkou a štíhlou jsem fotil stejnou dobu. Byla velmi fotogenická a hlavně ji to bavilo. Pak jsem ji znovu fotil po 20 letech.

Jak se k modelkám chovat? Pokud vám už jde skutečně jen o fotografii, přestaňte jí předkládat erotické návrhy. Vyhnete se mnoha komplikacím. Když sháním modelku především jí vyložím o jaké fotografie jde. Nechci se zdržovat přemlouváním a bojem o každé odhalené ramínko. Modelce nabídnu kávu či čaj a povídáme si o všem možném. Něco tvrdšího obvykle odmítají, i když mnohé jsou nervózní a kapka alkoholu by jim prospěla. Pak je nechám svléci a rozhodně u toho neasistuju. Nabídnu jí župánek, aby nebyla pořád nahá. Někdy pustím nějakou muziku, ale já ji rozhodně nijak nevnímám.

A jsme u vlastního focení.  Vysvětlím jí v čem spočívá má představa, kterou  jsem si ostatně již dříve zaznamenal na papír a nechám ji aby mou fantazii realizovala dle svých představ. Na modelce hodně záleží, ale dobrou fotku uděláte s každým „dřevem“. Hold u některých to jde lehce a u jiných se zapotíte. Pak v hledáčku určím celkovou kompozici. Dále si všímám působení světla, zvláště na obličeji a nedostatky upravím pootočením těla nebo jen hlavy. Zvláštní pozornost věnuji poloze rukou a nohou. To vše nastavím velmi rychle a pak z každého nápadu provedu 3 záběry. Někdy mám krásný pocit, že má představa se přesně převedla na film. Některý nápad se opakovaně nedaří realizovat a pak to zkouším trochu jinak znovu a z odstupem času znovu. A tak se něco povede třeba až po roce. Někdy najdu řešení ve snu, když před spaním na to intenzivně myslím. Dalo by se říct, že jsou to „Boží“ vnuknutí a ty jsou jednoduché a geniální.

Když máte nafoceno nebo lépe předem, nechte si potvrdit písemně, že můžete výsledky vaší práce prezentovat. Majitelem fotografie jste vy a modelka by neměla mít další nároky. Může se vám totiž stát, že se jednoho dne proslavíte a modelka byť se jevila jako nejlepší kamarádka po vás bude chtít peníze z prodeje fotek na kterých jste ji před 20 lety zvěčnil. Je to směšné a nepochopitelné, ale mně se to stalo..

Na závěr bych chtě poděkovat všem dívkám a ženám, že mají s námi trpělivost a jsou ochotny se podílet na našich šílených nápadech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *