Modelky 2

Na jedné z mých výstav mě oslovila velice charismatická žena s uměleckým vzděláním. Byla doslova zaskočena mými fotografiemi a projevila nesmělé přání se mnou spolupracovat. Byl jsem pro ni jakousi ikonou a ona se stala mou múzou. Aktivně se podílela na mých nápadech, které jsme spolu konzultovali. Někdy přišla i sama s něčím novým co mě zaujalo. Náš vztah nebyl intimní, ale řekněme duševně jsme si velice rozuměli. Vytvořili jsme spolu hodně dobrých fotek. A pak jsem se probudil. Byl to jen sen. Takovou modelku dnes těžko potkáte.
Tak tedy ze sna ke skutečnosti. Marně jsem přemýšlel o motivaci současných žen a dívek , nechat se fotografovat jak je pánbůh stvořil. Do melounů a žen nemůže člověk nahlédnout. Chtěl jsem to trochu osvětlit a proto ta rubrika „Nemravky“. Většina mi ale odpovědět odmítla. Čert ví proč.
Nemá tedy cenu nad tím bádat, i když podle mě by to přispělo k lepší spolupráci nebo eliminaci těch, které se pro vaši tvorbu nehodí. Ale nakonec s tím problém  není, protože je umění vůbec někoho sehnat. Některé ženy či dívky jsem fotografoval jen jednou, jiné pak třeba tři roky. Když někoho fotografujete delší dobu na výsledku je to znát, ale protože takových modelek je málo, musíte se naučit vytěžit dobrou fotku i z toho jednoho focení. Když uvážím ,že po mnoha letech ze 45 záběrů, které dělám na film při jednom sezení, jsou použitelné tak max.3, pak udělat dobrou fotku z jednoho sezení u začínajícího fotografa je prakticky nemožné. Ale můžete mít štěstí a když budete dobře připravený pomůže i náhoda. Chce to hodně trpělivosti a práce. Výsledek se pak jistě dostaví.
Na co nesmíte zapomenout ! Nechat si podepsat, že můžete výsledky vaší spolupráce vystavovat a publikovat . Nefotografuje přeci proto,  aby jste dal fotky do šuplíku nebo jen okukoval nahá těla.Dále že před, během a po focení  nedošlo k žádným nepatřičným návrhům či kontaktům. Já vím, může to být někdy velmi příjemné, ale jednak vás to odvede od toho,  co jste skutečně chtěl a pak těžko domyslíte ty následky. Pan Saudek pořádal tak dlouho „orgie“ až přišel o všechno.
Jak sehnat modelku?  Samozřejmě existuje plno serverů, kde se modelky nabízejí. Nemyslím, že je to nejlepší cesta. Lepší je osobní kontakt  ,oslovení vámi preferované ženy i s tím rizikem, že budete mnohdy považován za úchyla. Nejlepší je ale hledat mezi známými. Focení není jednorázové a vede tak k lepším výsledkům.
Tak hodně štěstí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *